Ugrás a fő tartalomra

Boldogságbiznisz: néhány szó a motivációs idézetekről

Kezdetben vala a Hamvas Bélázás, azután a Márai Sándorozás, később a Paulo Coelhozás, végül a Müller és Popper Péterezés, illetve a Csernus dokizás, sőt: a Ranschburg tanár urazás és a Vekerdy Tamásozás. Újabban a legvirulensebb vonulat - legalábbis az én üzenőfalamon - a névtelen szerzőjű, velős minimalista életbölcsességeké. Hogy azt mondja: ne akard a szomszédod zöldebb gyepét, a sok felhalmozott tárgyat, és legfőképpen ne hajszold mindenáron a pénzt. Mert a boldogság nem ezekben van. Oké.


Azért írok a minden reggeli kávézásomba belefolyó mottókról, mert egyszerre idegesítenek és segítenek fókuszálni a céljaimra. Van bennük valami közös és valami nagyon demokratikus - még akkor is, ha a fenti felsorolás némelyik tagja "nem említhető egy lapon" a többiekkel. Mert a Facebook egyetlen alapon válogat: lájk-alapon, ennek az összes előnyével és hátulütőjével együtt.


A hangulatomtól függően röhögök, bólintok, csóválom a fejem, szomorodom el vagy lelkesedem fel ezeknek a zanzáknak a hatására, és ciki, nem ciki, van gyűjteményem is belőlük. 


Van ez az anyaság-bűntudatot meglovagoló-"elégjó szülős", most már magyarra is gyakran lefordított mottó-tenger is, na, abban is szoktam úszkálni. 


Meg a "semmiképpen ne legyél ideges"-mantrák, nyehehe.



Egyszóval: legyél laza, ne legyen otthon kupleráj, figyelj az emberi kapcsolataidra és ne legyél túlterhelt.


Tudom, hogy általános élet-recept nincs, és azt is, hogy talán klasszikusokat kellene olvasni, de őszintén szólva, ma, 2018-ban a reggeli kávé mellé szerintem mégis ezek az ütős mondatok valók. Sokkal inkább, mint mondjuk, a politika vagy a bulvár.


Nektek mi a véleményetek a motivációs idézetekről, és ha van, melyik a kedvencetek?


(És szóljatok, ha lefordítsam valamelyiket, mert most az angol nyelvűekből válogattam.)




Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Regénybe illő - vidéki házriport

Learning to let go ... (zene bekapcs.) Nagyon régóta várok arra, hogy bemutathassam ezt a házat. Gyerekkoromban egyszer jártam benne (akkoriban lakatlan volt), és máig emlékszem a színes üveggel kirakott padlásablakra. Már akkor, öt-hatévesen arról álmodoztam, hogy hasonló otthonom lesz egyszer. A ház másé lett, a lehető legértőbb kezekbe került, én felnőttem, az álmaim egy részét feladtam, és visszatértem. A visszatérés azért nem ment egykönnyen. A tulajdonosok ugyanis először vonakodtak - nem beengedni , kiváló vendéglátók és nagyszerű emberek, hanem: megjelenni . A házat megjeleníteni. A magazinoknak eddig sikerrel ellenálltak, Kos-természetemmel mégis rávettem őket, hogy a publikum elé tárják az otthonukat. Egy blogon. A látogatás után több hónapig a gépemben pihentek a fotók - féltve őriztem őket, és próbáltam más fórumra ajánlani a képriportot. A körülmények nem engedték, hogy máshol jelenjen meg. Nagyon boldog vagyok, hogy végül a saját blogomon lett a helye. Fr

Cementlap a linóleum alatt II.

Hosszú történet lesz ez. Nem kétrészes. Ma is esik, plusz festik az ajtókat éppen az előszobában; mivel nem tudok csiszolni, megírom, mi a helyzet. Először is: olyan kedves barátaim és olvasóim vannak, akik ráadásul még valóban okos tanácsokat is tudnak adni, hogy elképzelhető, hogy lesz valamilyen megoldás a ragasztó-problémára. Itt is kösz mindenkinek! Ott tartottunk, hogy hőlégfúvó segítségével sikerült lehámozni a régi linóleumot a cementlapról, de sok ponton csak kenődött a hő hatására a ragasztó, nem lehetett "letolni", illetve olyan erősen tartott, vagy már korábban feloldotta a cementlap felső részét egy pár mm-es vastagságban, hogy fel is jött ez a felső, mintás réteg.  Furcsa módon egyébként jobban tépte, ha apránként próbáltam felszedni, és jobban ment, kevesebb kárt okozva, ha nagyobb adagokban, magasabbról húztam: majd magyarázza el valaki, aki ért hozzá, hogy miért van ez. Utána két út körvonalazódott: vagy fizikailag vagy kémiailag (vagy

Javítások és cserék

Ezen a nyáron úgy döntöttünk, hogy valami olyannal foglalkozunk a házon, ami tényleg kb. száz éves: az ablakokkal.  A nyílászárók közül csak az ajtókat érintette a felújítás anno, és azokat is csak részben. (Majd egyszer elmesélem, most túlságosan meleg van ahhoz, hogy felelevenítsem azt a rengeteg bénázást.) Az ablakokra nem pályáztam, pedig lehet, hogy kellett volna. Kicsit furcsa, mert biztosan nagyon szépek lennének a milliókból utángyártott változataik, de én valahogy kötődöm az eredetiekhez, bármennyire az utolsókat rúgják. Az is érdekes, hogy ez egy olyan ház, amit zseniálisan ki lehet fűteni, pedig a gázt még sosem használtuk, és az ajtók-ablakok nyilván nem zárnak tökéletesen (understatement!). A gazdaboltból hoztunk a múltkor szúnyoghálót, és meg fogjuk próbálni az egyetlen új ablakot: a kis konyha elég nagy, bukó ablakát leszerelni, megtisztítani, és kicserélni rajta a szúnyoghálót. Ezt leírni egy perc volt, véghezvinni becslésem szerint egy egész délután lesz: kicipelni a l