Ugrás a fő tartalomra

Eltűnt idősávok és bejegyzések nyomában

Nem is olyan régen még megvolt az az ebéd utáni másfél-két órás, konyhaasztal és kávé mellett töltött pihenő. Azután ez a kincset érő szieszta-idő elkopott.

Esténként nagyjából egy tehetségkutató színvonalát bírom elviselni - nem mintha a blogírás feltétlenül óriási szellemi erőfeszítést kívánna, de a) passzívan szeretek ilyenkor pihenni; b) szeretném, ha a blogírás mégsem csak lötyögés lenne, hanem komoly dolgok születnének belőle.

c) könyvet kellene még ilyenkor olvasni, nem pedig a neten lógni.


A fenti könyv egyébként megvolt; milyen érdekes, hogy egy betegség és egy teljes napig tartó eső kellett csak hozzá.



Eközben tudom, hogy miről és miért nem írtam: családi életünk eseményeiről, vagy azokról a lakásunkban történt változásokról, amelyeknek a bemutatása ismét túl nagyra tárta volna a privát életre nyíló "ajtót".

Szóval, ott a gát(lás), de így tartom önazonosnak.


Sosem tudtam igazán átérezni a negyed óra alatt összerittyentett bejegyzések hasznát, részemről inkább sokáig kotlanék a posztok felett. 

A legutóbbi vidéki utunkon is - a pörgés, festés, mázolás, bepakolás-kipakolás hisztériája közepette - a szétmálló, lassan eltűnő házak érdekeltek a leginkább.

Jön az ősz.







Megjegyzések

  1. Én is a lassan eltűnő házakat szeretem leginkább, de szépen fogalmaztad meg. Esterházyt pedig elolvasom, még nem akadt a kezembe.

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Nyerj BeCake' tortatartót! - interjú és játék a TeaRoom gasztrobloggereivel

November 2-án lesz a Country Komfort második születésnapja! A tavalyi torta és a hozzá kapcsolódó játék annyira jó emlék maradt, hogy biztos voltam benne: idén is megünnepeljük a blogszülinapot. Bemutatom a TeaRoom gasztroblogot: három tehetséges lány, Edi, Vera és Eszti írja, akik receptjeiket igényes grafikákkal, gyönyörű fotókkal, egyéni ötletekkel fűszerezik. Ráadásul a bloghoz kapcsolódva egy önálló, hiánypótló brand is létrejött: a BeCake' tortatartó-manufaktúra. Végre nálunk is hozzá lehet jutni ilyen szépséges tortatálakhoz - olvasd el az interjút, és ha szeretnél nyerni egyet, játssz velünk! (A blog születésnapján bemutatom azt a szuper tortát, amit a lányoktól kaptam. Mert torta nélkül nincs szülinap. :-)) Miért a (Green) TeaRoom nevet választottátok a blogotoknak? Amikor megalapítottuk a blogot, akkor mindhárman a Greenroom-nál, egy kreatív ügynökségnél dolgoztunk. Napról-napra egyre többet esett szó a mi kis hobbinkról, melyet végül egy blog for...

14. blogszülinap

Ma, akárcsak 2010-ben ugyanezen a napon, két bejegyzést írok, hogy így ünnepeljem ezt a felületet és azt a sok mindent, amit attól kaptam, hogy tizennégy éve írok online naplót. :-) Utána viszont lehetséges, hogy tartok egy kis szünetet, mert van néhány időigényes dolog, amire jobban kellene koncentrálnom most, mint erre a hobbira.  Az a "probléma," hogy mivel mostanában újra szeretek blogot írni, ha van szabadidőm, automatikusan az jut eszembe, hogy befejezzem a megkezdett bejegyzés-vázlatokat, holott igazság szerint okosabb lenne most mást gyakorolni. Addig is, amíg visszatérek, néha benézek majd: írjatok kommentet akár ide, akár más posztok alá, válaszolni fogok rájuk! Akkor jöjjön néhány narancsos árnyalatú fotó és a rövid beszámoló arról, milyen az őszi szünet a háznál. H. szalagavatója után jó beteg lettem -- nem lepett meg, a sorozatos nem alvás nyilván megtette a hatását --, úgyhogy az egész hét torokfájással és náthásan telt. Egyedül azért tudtam dolgozni, mert H.  h...

Nyerj sütisdoboz-készletet! - Deco Majorelle-JÁTÉK

Rooibos, gyümölcs-, fekete- vagy zöldtea: mindet szeretem. Ha van időm pepecselni, szálas formában teatojásba téve, forrón iszom őket, cukor nélkül - néha minimális mézzel. Pedig nagyon édesszájú vagyok, de szerintem az egyik legjobb párosítás a finom keksz vagy sütemény és a tea tiszta íze. Be kell vallanom, amióta hidegebb van, gyakran tízóraizom így. (Csak én nem bírom ki reggelitől ebédig evés nélkül?!) A Deco Majorelle romantikus, shabby chic, provence-i és country stílusú tárgyakat kínál, és most, második közös játékunkhoz egy stílszerű ajándékot választottam a rengeteg termék közül. Sütisdobozt. Hármat. Stahl Judit első könyvei óta tudjuk: a sütisdoboz lényege, hogy mindig újabbat kell venni, és mindig újabb tepsi süteménnyel vagy keksszel kell feltölteni. A never-ending, sweet story. Tegyük ezt! A nyertes választhat az alábbi két szett közül: A) zöld vagy  B) pink mintás, és nagyon szép mindkettő (khhhm, én választottam...