Ugrás a fő tartalomra

Megfeszített munka (végre!)

Hosszú ideig nem jelentkeztem, most speciel azért, mert annyi minden történt, hogy esténként, ha arra gondoltam: jah, rögzíteni kéne az eseményeket írásban, kis vihogások közepette végignéztem magamon, a szakadt, koszos ruhámon, a szétdolgozott kezemen, az agyoncsípkedett lábamon, és a nap fénypontja, a mosakodás (zöldcitromos-mentás tusfürdővel!) után inkább olvastam egy jó blogbejegyzést másoktól vagy hallgattam valamit, aztán a szúnyogok kedélyes zümmögése mellett mély álomba zuhantam. Hogy másnap reggel hét órakor minden kezdődjön elölről. 


Az összes szenvedéssel együtt szuper időszak volt, és sokat haladtunk.

Ma van egy kis időm rekonstruálni a történéseket, úgyhogy naplószerűen bele is kezdek.

1. nap (péntek)

Egyedül indultam a házhoz, és egy kis hezitálás után nem mentem el úszni az útba eső, kedvenc helyünkön, mert én, kis balga azt hittem, lesz még rá alkalom bőven. 

Megérkezve konstatáltam, hogy odavagyok ezért az épületért, az ódon, a "falu tanítójának háza" hangulatért és a kertért. Hogy bármit megtennék érte. Hát, annyit elmondhatok, erre a hozzáállásra szükség is volt a későbbiekben.




Ahogy arról az Instagramon is írtam, a kis, lezárt tárolóhelyiségbe néztünk be először a kőművessel a padlás felől, hiszen a falátvágásos vízszigeteléshez oda is be kellett jutniuk az embereknek.

Leszakadt a létra; ebből már tudnunk kellett volna, hogy ez egy omen...

(Újra meg újra kénytelen vagyok hivatkozni a Superstition című zseniális Stevie Wonder-számra, most különleges tekintettel a

ladders 'bout to fall

sorára...) 🤓

Elrohantam a Tüzépre, és vettem a kis kamra akkori egyetlen nyílásának (cca. 2x1 méter a födémben) szigeteléséhez hungarocelles granulátumot, cementet és homokot. Plusz vödröt, fóliát és egyéb hasznos izéket.

Este enyhe pánikban ("nem leszek készen, mire jönnek") kitologattam a retro, dögnehéz bútorokat, majd felrajzoltam a falra az Új Terv* szerinti nyílás körvonalait, és erősen próbáltam bízni abban, hogy amit otthon, papíron kitaláltam, az itt is jó lesz. 


*erről még később részletesen írok

2. nap (szombat)

Korán reggel koppant az első kalapácsütés; elkezdték bontani a falat a Vitorlásban.



Rengeteg sittet hordtak ki, és kb. egy óra alatt kiderült, hogy amennyiben Megrendelő (=én) azt akarja, hogy haladjunk, nem a diófa alatti függőszékben ülve fogja nyomogatni a telefonját szervezni a további munkálatokat, hanem megy és segít, mert annyira sok a tégla, hogy egy ember nem győzi megpucolni.

Ekkor Megrendelő a kezébe vett egy kőműveskalapácsot, és megtanulta, hogyan verje le a sarat és a maltert a tégláról, valamint azt, hogyan rakja kötésbe ahhoz, hogy majd, kb. háromszáz darab megtisztítása múlva pofás téglarakás legyen belőle.


A délelőtt folyamán az is kiderült, hogy a frissen megnyitott rész annyira sokáig volt levegő nélkül, hogy a gerendák elkorhadtak. Ha beleszúrtunk egy százas szöget, úgy jött ki, mint a szivacsból.



Kisebb szívroham után arra is rájöttünk, hogy ezek a gerendák nem futnak végig a Vitorlás szoba fölött, hanem azokra a gerendákra merőlegesen rakott, kb. 1.80 méter hosszú darabok, ergo, talán nem kell az egész mennyezetet kicserélni.

Újabb tüzépes túra körvonalazódott: gerenda, deszka, több cement, homok, még granulátum, facsavar, bognárszeg, vinklivas és társaik.




Megjegyzések

  1. Jó kis munka volt. Az a téglakupac szépséges, ha jó rá ez a szó?

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Holdgyöngy, és - bár közben néha úgy éreztem, utálom csinálni -, nagyszerű érzés volt befejezni!

      Törlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Regénybe illő - vidéki házriport

Learning to let go ... (zene bekapcs.) Nagyon régóta várok arra, hogy bemutathassam ezt a házat. Gyerekkoromban egyszer jártam benne (akkoriban lakatlan volt), és máig emlékszem a színes üveggel kirakott padlásablakra. Már akkor, öt-hatévesen arról álmodoztam, hogy hasonló otthonom lesz egyszer. A ház másé lett, a lehető legértőbb kezekbe került, én felnőttem, az álmaim egy részét feladtam, és visszatértem. A visszatérés azért nem ment egykönnyen. A tulajdonosok ugyanis először vonakodtak - nem beengedni , kiváló vendéglátók és nagyszerű emberek, hanem: megjelenni . A házat megjeleníteni. A magazinoknak eddig sikerrel ellenálltak, Kos-természetemmel mégis rávettem őket, hogy a publikum elé tárják az otthonukat. Egy blogon. A látogatás után több hónapig a gépemben pihentek a fotók - féltve őriztem őket, és próbáltam más fórumra ajánlani a képriportot. A körülmények nem engedték, hogy máshol jelenjen meg. Nagyon boldog vagyok, hogy végül a saját blogomon lett a helye. Fr...

Nyerj BeCake' tortatartót! - interjú és játék a TeaRoom gasztrobloggereivel

November 2-án lesz a Country Komfort második születésnapja! A tavalyi torta és a hozzá kapcsolódó játék annyira jó emlék maradt, hogy biztos voltam benne: idén is megünnepeljük a blogszülinapot. Bemutatom a TeaRoom gasztroblogot: három tehetséges lány, Edi, Vera és Eszti írja, akik receptjeiket igényes grafikákkal, gyönyörű fotókkal, egyéni ötletekkel fűszerezik. Ráadásul a bloghoz kapcsolódva egy önálló, hiánypótló brand is létrejött: a BeCake' tortatartó-manufaktúra. Végre nálunk is hozzá lehet jutni ilyen szépséges tortatálakhoz - olvasd el az interjút, és ha szeretnél nyerni egyet, játssz velünk! (A blog születésnapján bemutatom azt a szuper tortát, amit a lányoktól kaptam. Mert torta nélkül nincs szülinap. :-)) Miért a (Green) TeaRoom nevet választottátok a blogotoknak? Amikor megalapítottuk a blogot, akkor mindhárman a Greenroom-nál, egy kreatív ügynökségnél dolgoztunk. Napról-napra egyre többet esett szó a mi kis hobbinkról, melyet végül egy blog for...

Cementlap a linóleum alatt II.

Hosszú történet lesz ez. Nem kétrészes. Ma is esik, plusz festik az ajtókat éppen az előszobában; mivel nem tudok csiszolni, megírom, mi a helyzet. Először is: olyan kedves barátaim és olvasóim vannak, akik ráadásul még valóban okos tanácsokat is tudnak adni, hogy elképzelhető, hogy lesz valamilyen megoldás a ragasztó-problémára. Itt is kösz mindenkinek! Ott tartottunk, hogy hőlégfúvó segítségével sikerült lehámozni a régi linóleumot a cementlapról, de sok ponton csak kenődött a hő hatására a ragasztó, nem lehetett "letolni", illetve olyan erősen tartott, vagy már korábban feloldotta a cementlap felső részét egy pár mm-es vastagságban, hogy fel is jött ez a felső, mintás réteg.  Furcsa módon egyébként jobban tépte, ha apránként próbáltam felszedni, és jobban ment, kevesebb kárt okozva, ha nagyobb adagokban, magasabbról húztam: majd magyarázza el valaki, aki ért hozzá, hogy miért van ez. Utána két út körvonalazódott: vagy fizikailag vagy kémiailag (vagy...