Ugrás a fő tartalomra

A titkos listák

Szeretem papíron is látni, hogy mik a tennivalóim. A telefonomon megírt jegyzetek, emlékeztetők, óratervek sokkal hamarabb elfelejtődnek, mint a kézzel írottak, ráadásul odavagyok azért az érzésért, amikor fizikailag ki lehet valamit húzni (átsatírozni: ahh), mert elvégeztem az adott feladatot. Most megosztok négyszer öt tételt a listáimról -- de rengeteg van még, persze.

I. Zene

A válogatás tökéletesen mutatja, milyen vegyes saláta, amit hallgatok. Köztük van egy egészen különleges love song (3), két klasszikus, amihez mindig visszatérek (1 & 2) és két nem annyira szalonképes darab az edzéshez (4 & 5). 

1) Astrud Gilberto: Água de Beber

2) The Carpenters: Close to You

3) Sampha: Dancing Circles 2.0 (Bass Cover by Juliaplaysgroove)

4) Jason Derulo feat. 2 Chainz -- Talk Dirty

5) 50 Cent -- 21 Questions (ft. Nate Dogg)

+1: Sabrina Carpenter: Espresso ;-) ++1: Charlie Puth: Lipstick


II. Videó

1) Benita Larsson egész lakberendezési stílusa, az, amilyen jól tud angolul, ahogyan megtalálja az örömöket a szinglilétben: mind példaértékű számomra, nagyon szeretem és mindig megnyugtat, ha őt nézem.

2) The Minimal Mom: továbbra is úgy gondolom, bár első pillantásra nem biztos, hogy úgy tűnik, Dawn az egyik legintellektuálisabb minimalista influenszer. Szorgalmas, kitartó és pragmatikus, évek óta a követője vagyok.

3) Workout shorts: kis túlzással az edzéseim úgy jönnek létre, hogy kiválogatom a rövid videók közül azokat, amikből a gyakorlatokat meg is tudom csinálni elég hasznosnak tartom, kiírom őket magamnak, és rotációs rendszerben alkalmazom őket, amíg érdekesek maradnak.

4) Utazási tippek: egyre több a nagyon magas színvonalú ajánló, fantasztikus képekkel, gyakorlatias tanácsokkal, ezért ezekre nagyon figyelek, és kikapcsolódásra is jók.

5) Otthoni hackek: a receptektől kezdve a takarításon át a tárolásig rengeteg szuper ötletet kaptam már Reels-videókból.

+1: Anna Engelschall vlogjai és edzésvideói: a stílusa néha kicsit túlságosan cukormázas, de hiába fiatalabb nálam kb. 15 évvel, motivál, olyannyira, hogy például a sztenderd reggelim (puffasztott rizskorong + tükörtojás + avokádó + frissen őrölt bors + paradicsom + tea) ötlete is tőle származik -- amíg növényibbre nem cserélem ezt az eléggé finom szendvicset.


III. Vidéki

1) Az összes száraz vagy túlnőtt ágat levagdosni a terasz körül és az előkertben

2) Letakarni a madáritatót és rendbe tenni a teljes veteményest

3) Nyomtatott verseskötetet olvasni

4) Újranézni a Forrest Gumpot a szünetben (az Intouchables már megvolt, kösz mindkét tippet, Zs.!)

5) Rendet rakni a nyári konyha ablakában.


IV. Városi

1) Hatalmas rend & szelektálás (szisztematikusan végigmenve a lakáson és a garázson)

2) Most már tényleg elvinni a dolgokat az adományboltba

3) Felkutatni azt az indiai popzenét, amelyikre azt a zseniális koreográfiát csinálta az egyik osztály a szalagavatón :P

4) A téli időszak előtti utolsó kertrendezés sövény- és ágvágóval

5) Beiratkozni a könyvtárba.


Nektek mi szerepel a listátokon?





Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Regénybe illő - vidéki házriport

Learning to let go ... (zene bekapcs.) Nagyon régóta várok arra, hogy bemutathassam ezt a házat. Gyerekkoromban egyszer jártam benne (akkoriban lakatlan volt), és máig emlékszem a színes üveggel kirakott padlásablakra. Már akkor, öt-hatévesen arról álmodoztam, hogy hasonló otthonom lesz egyszer. A ház másé lett, a lehető legértőbb kezekbe került, én felnőttem, az álmaim egy részét feladtam, és visszatértem. A visszatérés azért nem ment egykönnyen. A tulajdonosok ugyanis először vonakodtak - nem beengedni , kiváló vendéglátók és nagyszerű emberek, hanem: megjelenni . A házat megjeleníteni. A magazinoknak eddig sikerrel ellenálltak, Kos-természetemmel mégis rávettem őket, hogy a publikum elé tárják az otthonukat. Egy blogon. A látogatás után több hónapig a gépemben pihentek a fotók - féltve őriztem őket, és próbáltam más fórumra ajánlani a képriportot. A körülmények nem engedték, hogy máshol jelenjen meg. Nagyon boldog vagyok, hogy végül a saját blogomon lett a helye. Fr

Cementlap a linóleum alatt II.

Hosszú történet lesz ez. Nem kétrészes. Ma is esik, plusz festik az ajtókat éppen az előszobában; mivel nem tudok csiszolni, megírom, mi a helyzet. Először is: olyan kedves barátaim és olvasóim vannak, akik ráadásul még valóban okos tanácsokat is tudnak adni, hogy elképzelhető, hogy lesz valamilyen megoldás a ragasztó-problémára. Itt is kösz mindenkinek! Ott tartottunk, hogy hőlégfúvó segítségével sikerült lehámozni a régi linóleumot a cementlapról, de sok ponton csak kenődött a hő hatására a ragasztó, nem lehetett "letolni", illetve olyan erősen tartott, vagy már korábban feloldotta a cementlap felső részét egy pár mm-es vastagságban, hogy fel is jött ez a felső, mintás réteg.  Furcsa módon egyébként jobban tépte, ha apránként próbáltam felszedni, és jobban ment, kevesebb kárt okozva, ha nagyobb adagokban, magasabbról húztam: majd magyarázza el valaki, aki ért hozzá, hogy miért van ez. Utána két út körvonalazódott: vagy fizikailag vagy kémiailag (vagy

Javítások és cserék

Ezen a nyáron úgy döntöttünk, hogy valami olyannal foglalkozunk a házon, ami tényleg kb. száz éves: az ablakokkal.  A nyílászárók közül csak az ajtókat érintette a felújítás anno, és azokat is csak részben. (Majd egyszer elmesélem, most túlságosan meleg van ahhoz, hogy felelevenítsem azt a rengeteg bénázást.) Az ablakokra nem pályáztam, pedig lehet, hogy kellett volna. Kicsit furcsa, mert biztosan nagyon szépek lennének a milliókból utángyártott változataik, de én valahogy kötődöm az eredetiekhez, bármennyire az utolsókat rúgják. Az is érdekes, hogy ez egy olyan ház, amit zseniálisan ki lehet fűteni, pedig a gázt még sosem használtuk, és az ajtók-ablakok nyilván nem zárnak tökéletesen (understatement!). A gazdaboltból hoztunk a múltkor szúnyoghálót, és meg fogjuk próbálni az egyetlen új ablakot: a kis konyha elég nagy, bukó ablakát leszerelni, megtisztítani, és kicserélni rajta a szúnyoghálót. Ezt leírni egy perc volt, véghezvinni becslésem szerint egy egész délután lesz: kicipelni a l